Grupy treningowe w klubie RASC

Przedszkole RASC

Treningi odbywają się w niedziele 10.30 – 12.00 (latem) 10.00 – 11.30 (zimą)

Przedszkolaki RASC – są to grupy najmłodszych adeptów narciarstwa. Jeżeli Państwa pociecha/ pociechy mają 3 latka rozpoczną od treningów wprowadzających z indywidualną opieką instruktora. Od 4 do 5 lat  zajęcia odbywają się raz w tygodniu po półtorej godziny, w miesiącach od września do czerwca. W okresie zimowym są to treningi narciarskie na Górce Szczęśliwickiej, a w cieplejszych miesiącach ogólnorozwojowe np. rolki, sala gimnastyczna. Nasze grupy liczą do dziesięciu zawodników, tak aby każdy z naszych małych narciarzy wyniósł z zajęć jak najwięcej. Podczas treningów, głównie poprzez zabawę, chcemy nauczyć dzieci ABC narciarstwa oraz zarazić ich naszą sportową pasją. Przedszkolaki wraz z rodzicami lub dziadkami biorą udział w zimowych i letnich obozach klubowych RASC FAMILY CAMP.

TygrySKI – młodsze

Treningi odbywają się we wtorki 18.30 – 20.00 oraz w niedziele 10.30 – 12.00 (latem) 10.00 – 11.30 (zimą)

TygrySKI młodsze RASC to dzieci w wieku 5 – 6 lat  Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po półtorej godziny, w miesiącach od września do czerwca. W okresie zimowym są to dwa treningi narciarskie na Górce Szczęśliwickiej, a w cieplejszych miesiącach jeden trening narciarski i drugi ogólnorozwojowy np. rolki, sala gimnastyczna. Nasze grupy liczą do dziesięciu zawodników, tak aby każdy z naszych małych narciarzy wyniósł z zajęć jak najwięcej. Podczas treningów, głównie poprzez zabawę, chcemy nauczyć dzieci ABC narciarstwa oraz zarazić ich naszą sportową pasją. Dzieci z tych grup startują w zawodach ogólnopolskich i wewnątrz klubowych. TygrySKI wraz z rodzicami lub dziadkami biorą udział w zimowych i letnich obozach klubowych RASC FAMILY CAMP.

TygrySKI – starsze

Treningi odbywają się we wtorki 18.30 – 20.00 oraz w niedziele 10.30 – 12.00 (latem) 10.00 – 11.30 (zimą)

TygrySKI starsze RASC – są to grupy młodych adeptów narciarstwa. Jeżeli Państwa pociecha/ pociechy mają od 6 do 7 lat oraz chcą rozpocząć narciarską przygodę z klubem RASC to trafiły idealnie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po półtorej godziny, w miesiącach od września do czerwca. W okresie zimowym są to dwa treningi narciarskie na Górce Szczęśliwickiej, a w cieplejszych miesiącach jeden trening narciarski i drugi ogólnorozwojowy np. rolki, sala gimnastyczna. Nasze grupy liczą do dziesięciu zawodników, tak aby każdy z naszych małych narciarzy wyniósł z zajęć jak najwięcej. Dzieci z tych grup startują w zawodach ogólnopolskich i wewnątrz klubowych. TygrySKI wraz z rodzicami lub dziadkami biorą udział w zimowych i letnich obozach klubowych RASC FAMILY CAMP.

RASkids

Treningi odbywają się we czwartki 18.30 – 20.00 oraz w niedziele 10.30 – 12.00 (latem) 10.00 – 11.30 (zimą)

RASkids – to grupa zapalonych małych narciarzy w wieku 8 -10 lat Treningi tej grupy odbywają się dwa razy w tygodniu po 1,5h od września do czerwca. W okresie zimowym są to treningi narciarskie, a w cieplejszych okresach lub jesienią jeden trening narciarski i drugi ogólnorozwojowy np. jazda rolkach, sala gimnastyczna. Zawodnicy grupy RASkids
zaczynają swoją przygodę ze sportowym narciarstwem. Uczą się jazdy na tyczkach, startują w zawodach z cyklu Warszawska Liga Szkolna, Narciarski Puchar Mazowsza, Warszawska Olimpiada Młodzieży oraz zawodach ogólnopolskich. Dzieci z tych grup mogą samodzielnie brać udział w zimowych i letnich obozach klubowych RASC FAMILY CAMP.
Trenerem RASkids jest Justyna Potempska Mistrzyni Polski w slalomie Carvingowym, instruktorka narciarstwa, wychowanka RASC oraz Maciej Sowiński czynny zawodnik i wychowanek NKS RASC.

 RaSKI

Treningi odbywają się we wtorki 18.30 – 20.00 oraz w niedziele 10.30 – 12.00 (latem) 10.00 – 11.30 (zimą)

17_20091123_1302498148RaSKI – to grupa dzieciaków w wieku 11-15 lat Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu po 1,5h od września do czerwca. W okresie zimowym są to treningi narciarskie, a w cieplejszych okresach lub jesienią jeden trening narciarski i drugi ogólnorozwojowy np. jazda rolkach, sala gimnastyczna. Zawodnicy grupy RaSKI skupiają się głównie na poznawaniu i nauce współczesnej techniki jazdy na nartach. Szlifują jazdę na krawędzi oraz doskonalą umiejętności jazdy sportowej na tyczkach.DSC_0875 RaSKI startują w zawodach z cyklu Narciarski Puchar Mazowsza, Liga Zakopiańska, Warszawska Olimpiada Młodzieży oraz w Warszawska Liga Szkolna i innych zawodach ogólnopolskich. Oprócz treningów w Warszawie organizujemy wyjazdy treningowe w Alpy oraz Tatry. Dzieci z tych grup samodzielnie biorą udział w zimowych i letnich obozach klubowych RASC FAMILY CAMP.

Trenerem jest Michał Karpiński. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Były zawodnik Carvingowego Pucharu Świata. Drugim trenerem jest Maciej Kielich absolwent warszawskiej AWF pasjonat narciarstwa.

RASC Junior Team

PR7_2783RascJuniorTeam – jest to grupa młodzieży w wieku 15-18 lat. Skupia narciarzy trenujących w klubie od kilku lat. Grupy te trenują trzy razy w tygodniu. Rodzaj treningów to: narciarski, ogólnorozwojowy na hali i biegowy (rolki). W okresie zimowym dwa narciarskie i ogólnorozwojowy na hali. Grupy RascJuniorTeam podczas swoich treningów narciarskich skupiają się na doskonaleniu jazdy na krawędzi, jak również trenują slalom gigant, slalom oraz slalom carvingowy. Najstarsze grupy młodzieżowe biorą udział w największej ilości wyjazdów treningowych ( Lodowiec Moltaler w Austrii, weekendowe wyjazdy do Białki Tatrzańskiej oraz na halę do Druskiennik). image352RascJuniorTeam startują w licznych zawodach: Narciarski Puchar Mazowsza, Warszawska Olimpiada Młodzieży, Warszawska Liga Szkolna, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz w zawodach Młodzieżowego Pucharu Polski w Narciarstwie Alpejskim. Tak samo jak grupy RASkids, w ostatnich dniach sierpnia RascJuniorTeam mają letni obóz sportowo – kondycyjny

Trenerem grupy jest Michał Kołder

RASC

_MG_6219RASC – grupa młodzieży w wieku 18-24 lata. W tej grupie każdy znajdzie coś dla siebie. Po pierwsze panuje tu niezwykła atmosfera i aura przyjazna wszystkim miłośnikom narciarstwa. Dla osób pragnących rozwijać jazdę sportową w konkurencjach slalom carvingowy, slalom, slalom gigant proponujemy treningi pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej oraz fizjologa. Przygotowujemy do startów w zawodach rangi Mistrzostwa Polski i Puchar Świata. Cykle _MG_7316treningowe obejmują regularne wyjazdy na lodowiec, letnie obozy sportowe, treningi w Warszawie na terenie CSN Szczęśliwice (narciarski, a latem rolki) oraz na sali gimnastycznej. Zawodnicy z tej grupy są również przygotowywani do pracy w charakterze trenera i instruktora. Na wyjazdach pełnią rolę pomocników i poznają podstawy szkolenia.

Trenerem tej grupy jest Michał Kołder Instruktor PZN. Zawodnik posiadający klasę mistrzowską. III-ci na Mistrzostwach Polski 2004, IV-ty zawodnik klasyfikacji generalnej Carvingowego Pucharu Polski, uczestnik Mistrzostw Europy 2002 i Mistrzostw Świata World Challenge 2003 w Roccaraso, III-ci Polak w Pucharze Świata FIS Carving Cup w Zakopanem 2003. Uczestnik Mistrzostw Świata we Fereeridzie – „Big Moutain World Championship” Tignes 2001

RASC Masters

PR7_9474RASC Masters – wiek 25 i więcej. Grupa wychodzi na przeciw osobom, które chcą zasmakować treningu narciarskiego. Członkowie tej grupy to absolutni fanatycy narciarstwa. Z własnej, nieprzymuszonej woli nastawieni na systematyczne podnoszenie własnych umiejętności narciarskich. Mastersi trenują głównie na lodowcach oraz w Warszawie na CSN Szczęśliwice i na sali gimnastycznej. PR7_1197Dodatkowo w okresie letnim i wiosennym mają treningi na rolkach. Zajęcia obejmują naukę oraz doskonalenie jazdy na tyczkach slalom, slalom gigant. Grupa nastawiona jest na udział w zawodach: Amatorskie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim, Narciarski Puchar Mazowsza.

Trenerem tej grupy jest Michał Kołder