Michał "Misiek" Karpiński

Trener grupy RASCmpp. Związany z Klubem od samego początku. Prowadzenie zajęć i zgrupowań łączy z pracą w biurze podróży, a od niedawna również z rolą szczęśliwego ojca. Wieloletni wychowawca, instruktor oraz kierownik na obozach młodzieżowych. Absolwent Wyższej Szkoły Turystyki i Rekreacji oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – kierunek turystyka i rekreacja. W RASCu jest prawdziwym „dinozaurem” wśród instruktorów 😉 Przygotowuje i prowadzi treningi grupy reprezentującej Klub na zawodach z cyklu Młodzieżowego Pucharu Polski oraz jest odpowiedzialny za organizację zgrupowań treningowych na terenie Polski sportowych grup klubowych.
Co jest dla ciebie najważniejsze w narciarstwie?
Trudno wymienić jedną, wiodącą rzec, ale dla mnie najważniejsze są: poczucie wolności, obcowanie z niesamowitą przyrodą oraz ta zadyszka po kilku dobrych skrętach 
Co uważasz za wyjątkowe w RASCu?
Wyjątkowi w RASCu są ludzie i klimat, który tworzą. Ewidentnie jest to dla mnie druga, narciarska rodzina.
Co jest najważniejsze w szkoleniu narciarskim?
Chciałbym dla moich zawodników oprócz bycia trenerem, a nawet przede wszystkim, być dla nich przyjacielem, osobą godną zaufania, taką z którą mogą pogadać o tych dobrych jak i mniej fajnych życiowych sprawach.