Trzy proste kroki jak dołączyć do KLUBU RASC

Zadzwoń lub napisz do nas tel. 531 414 114 [email protected]

Przyjdź na trening, spróbuj swoich sił – pierwszy trening jest bezpłatny

Program szkoleniowy na sezon 2020/21

Każda grupa ma dedykowanego trenera prowadzącego. Ponadto podczas zajęć klubowych będzie miał dyżur dodatkowy trener jako pomoc techniczna dla grup. Trener prowadzący jest odpowiedzialny za realizację programu szkoleniowego podczas zajęć, integrację grupy, współpracę z rodzicami oraz kierownictwem Klubu. Trener przygotowuje zajęcia w oparciu o wytyczne, przy współpracy z kierownictwem Klubu oraz prowadzi dokumentację zajęć.

Podział sezonu na cykle treningowe:

W cyklu jesiennym (wrzesień-grudzień) skoncentrujemy się na integracji grup. Zwrócimy uwagę na umiejętność współpracy, role w zespole, zmiany i rozwój po wakacjach. Podczas treningów na rolkach przypomnimy sobie podstawowe techniki narciarskie. Po wiosennych zajęciach technicznych, jesienią skupimy się na wymuszonym skręcie na kubeczkach i tyczkach. Poprzez urozmaicone ćwiczenia będziemy kształtować siłę i dynamikę (sala, trampoliny). Ważne też będą pierwsze starty na Górce Szczęśliwickiej w ramach WLN i WOM. Istotne są w tym okresie wyjazdy treningowe na śnieg (Hala w Druskiennikach i lodowiec KITZ dla grup starszych, Race Camp w Kluszkowcach oraz Winter Family Camp Białka Tatrzańska 13-20 grudnia 2020 r. dla całego Klubu).

W cyklu zimowym (styczeń-marzec) skupimy się głównie na treningu sportowym, technicznym. Slalomy i GS na pędzelkach, kolanówkach, slalomy równoległe, starty i dużo zabawy na śniegu. Najważniejszymi wyjazdami treningowymi w tym okresie będą ferie rodzinne „Razem, a jednak osobno” w terminach 16-23 stycznia i 23-30 stycznia 2021 r. (Włochy) oraz Race Camp (Włochy-Trentino) 15-23 stycznia 2021 r., dedykowany samodzielnym dzieciom z roczników 2009 i starszym. Oczywiście jest to także czas najważniejszych startów naszych zawodników w zawodach narciarskich w Polsce. Tę część sezonu kończymy nowością czyli Rodzinnym Marcem we Włoszech oraz finałami zawodów.

W cyklu wiosenno-letnim (kwiecień-sierpień) planujemy kilka wyjazdów: rowerowy rodzinny Bike Camp w Polsce, wyjazd rowerowy dla młodzieży, Summer Family Camp tradycyjnie w drugiej połowie sierpnia, a także nasze nowe propozycje. Pełna oferta już wkrótce!

Sezon zapowiada się wyjątkowo. Wierzymy, że będzie udany, śnieżny i pełen sukcesów, a przede wszystkim dobrej zabawy!

Uczestnictwo w Klubie obejmuje treningi sportowe z Narciarskim Klubem Sportowym RASC.

 

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek zajęć sportowych kandydat:

  • ma obowiązek przedstawić aktualne badania lekarskie, zezwalające na uprawianie narciarstwa i sportu
  • dostarczyć wypełnioną deklarację członkowską ( do pobrania )
  • przedstawić kopię ubezpieczenia NNW

Wszyscy członkowie zobowiązani są do terminowego opłacania składki klubowej.

Cennik wszystkich opłat dla przyszłych klubowiczów znajduje się w zakładce Klub.