Justyna Zima

Absolwentka UW na kierunku filologii iberyjskiej, miłośniczka języka i kultury hiszpańskiej. Instruktor narciarstwa PZN oraz instruktor pływania, doświadczona trenerka klubowa. Zawodniczka klubu RASC, mistrzyni Polski w slalomie carvingowym z 2010 roku.
Startuje w zawodach amatorskich w ramach Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim, zdobywczyni Amatorskiego Pucharu Polski w sezonie 2018/19. Obecnie pracuje w korporacji, zajmując się hiszpańskimi klientami. Ma trzy pasje: sport, języki obce i podróże. Lubi stawiać sobie nowe cele i do nich dążyć. Jest wesoła, odpowiedzialna i dobrze zorganizowana. Kiedy się w coś angażuje, robi to na 100%. Kocha rywalizację sportową, a swoich podopiecznych motywuje do aktywności. Zaraża uśmiechem i uwielbia dzieci. Świeżo upieczona mama.

Co jest dla ciebie najważniejsze w narciarstwie? 
Uczucie wolności, płynność i dynamika ruchu w skręcie i piękne widoki ośnieżonych szczytów. Ważne jest też to, że ciągle można doskonalić swoje umiejętności i poznawać inne odsłony tego sportu. Narciarstwo to miłość na całe życie.
Co uważasz za wyjątkowe w RASCu?
Rodzinna atmosfera, w której każdy może się czuć jak u siebie i znaleźć swoje miejsce. RASC to „moje miejsce” już od ponad 13 lat.
Co jest najważniejsze w szkoleniu narciarskim?
Koleżeńska atmosfera, zaufanie, uśmiech i zaangażowanie nie tylko ucznia, ale przede wszystkim trenera. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby widzieć radość jaką sprawia uczniowi jazda na nartach i chęć dalszego jeżdżenia, doskonalenia swoich umiejętności i zgłębiania narciarskiej pasji.